Copyright Match Tool: galimybė aptikti savo filmukų kopijas

YouTube pristatė naują įrankį leidžianti aptikti kitus tavo vaizdo įrašo įkėlimus platformoje. Šiuo metu įrankis yra prieinamas mažai auditorijai ir laikui bėgant bus paleistas platesnei kanalų savininkų auditorijai.

O tuo tarpu kodėl gi nesusipažinus kas tai ir su kuo tai valgoma. :)

Po to, kai tu įkelsi savo vaizdo įrašą, YouTube skenuos visus naujesnius įkėlimus ir tikrins ar jie sutampa su tavuoju.

Svarbu, kad tu būtum pirmas, kuris viešai paskelbia vaizdo įrašą, nes taip (pagal pirmąjį viešą įkėlimą) YouTube nustato, kam priklauso vaizdo įrašas ir kas turėtų matyti aptikimus.

Aptikus panašų ar identišką vaizdo įrašą, informacija bus pateikta aptikimų sąraše. Jeigu tu turi prieigą prie šios funkcijos, tuomet kanalo studijoje kairėje meniu juostoje bus matomas Copyright mygtukas, kur ir galėsi peržvelgti visa informacija.

Copyright Match Tool aptikimų sąrašo pavyzdys

Copyright Match Tool aptikimų sąrašas

Skirtuke Matches galėsi stebėti visus aptikimus - vaizdo įrašo pavadinimas, data, peržiūrų skaičius, kanalas, kiek procentų tavo turinio rasta tame vaizdo įrašę. O juos valdyti pateikiama keletas funkcijų - aptikimus galima archyvuoti (t.y. tiesiog ignoruoti), galima pranešti YouTube apie intelektualių teisių pažeidimą arba išsiųsti privačią žinutę kanalo savininkui.

Copyright Match įrankio funkcijos

Copyright Match įrankio funkcijos

Atmink: vaizdo įrašo aptikimas nebūtinai reiškia, kad tavo teisės yra pažeistos, todėl prieš pranešdamas YouTube įsitikink ar tikrai potencialus vaizdo įrašas pažeidžia tavo teises.

Detaliau šiame YouTube pagalbos centro įraše.

Mano nuomone, pagaliau žingsnis gerinant platformą iš turinio kūrėjų perspektyvos. Ypač dabar, kai dauguma Youtuberių vis dar laukia monetizacijos patvirtinimo, kai kanalai terminuojami ir kai atrodo, kad YouTube rūpinasi vien savo sėdyne, šis įrankis iš ties maloniai stebina ir atnešta bent šiek tiek vilties, kad tu, turinio kūrėjas, dar nesi užmirštas.