Ką reikia daryti ir kaip aš uždirbsiu

Kurti bei dalintis originaliu vaizdo turiniu YouTube platformoje. O tai gali būti bet kas pradedant žaidimo (angl. gameplay) filmavimu, how-to gidų (angl. tutorial) tokių, kaip suinstaliuoti tam tikrą programinę įrangą ar padaryti įmantrų efektą montažo programoje, ar net kaip iškepti šokoladinį pyragą, kūrimu, gali filmuoti save t.y. daryti taip vadinamus vlogus 1, kuriuose pasakotum savo dienos nuotykius, o gal įdomias gyvenimo istorijas, arba atskleisti savo meninius gebėjimus, pavyzdžiui, trumpametražių filmų kūrimu ir t.t. > Pagrinde tavo tikslas sukurti tokį turinį, kuris sudomintų ir pritrauktų potencialų žiūrovą, nepažeidžiant YouTube turinio gairių ir autorių teisių.

Tau bus mokama už kiekvieną parodytą reklamą tavo vaizdo įrašo metu. O pastarosios gali būti įvairios. Pačios populiariausios yra stačiakampės rodomos dešinėje svetainės pusėje virš siūlomų įrašų (angl. suggested videos) stulpelio bei leistuvo lango apačioje, kita vertus jos vienos pigiausių. Tačiau brangesnės yra tos, rodomos prieš, tarp ir/ar po tavo vaizdo įrašo kaip trumpi klipukai. Tiesa, dar galima uždirbti ir kitokios reklamos būdu t.y. per rėmėjus (angl. sponsorships), tai variantas, kai tu iš juridinio ar fizinio asmens gauni pajamas už jų produktų reklamavimą savo vaizdo įrašuose. Plačiau apie tai čia…

Ko gero nekantrauji sužinoti kiek uždirbsi

Trumpai atsakant tiek, kiek peržiūrų su reklamomis bus parodyta. Grubiai sakant tai vienas euras per tūkstantį peržiūrų.

Apibendrinant, tai labai panašu į komercinę televiziją. Pirma tau reikia įdomiu turiniu pritraukti žiūrovus, o tuomet jiems rodai reklamas ir uždarbiauji.


  1. vlogas kilęs iš angliško termino video blog, apibūdinačio tokią dienoraščio atmainą, kuri pateikiama vaizdo įrašo formatu. [grįžti]