Kada YouTube patvirtins / monetizuos mano kanalą?

Tikslios datos nėra, tačiau galima tikėtis iki Birželio pabaigos

Jau metai, kai YouTube įžengė į demonetizacijos laikotarpį. O prasidėjo viskas nuo taip vadinamos adpokalipsės, kai didieji prekiniai ženklai išsigando, kad Google rodo jų reklamas šalia negerų vaizdo įrašų ir taip gadina jų brendą. Suprantama, Google nenorėdama prarasti pajamų pradėjo demonetizuoti kanalus, diegti įvairiausius filtrus ir didinti reikalavimus, peržiūrėti vaizdo įrašus.

Sausio 16-ja (2018) YouTube atnaujino savo partnerių programą (trump. YPP) pradėdama reikalauti, kad kanalai norėdami monetizuoti savo turinį turėtų bent 4 000 valandų peržiūrų per paskutinius 12 mėnesių bei 1 000 prenumeratorių. Pateisindami šį pokytį kaip pastangas siekiant apsaugoti platformą nuo, trumpai sakant, šlamšto. Ir kol aš manau, kad tikslas yra sveikintinas, įgyvendinimas, deja, - nelabai…

Bėda yra tame, kad YouTube yra tiesiogine to žodžio prasme milžiniška platforma. Sunku įsivaizduoti kiek žmogiškųjų išteklių reikia norint peržiūrėti kiekvieną kanalą/įrašą. O reikalai tampa dar sunkesni, kai į pagalbą pakviečiamas dirbtinis intelektas (dar žinomas kaip Ad Bot’as). Nors pastarasis turi daug potencialo, kol kas jam dar daug kur tobulėti.

Grįžkime prie temos. Minėti pakeitimai įsigaliojo vasario pabaigoje. YouTube pradžioje tikėjosi peržiūrėti visus kanalus per porą mėnesių, po to iki Balandžio pabaigos. Deja, pažadai primena politika, iki rinkimų daug ir gražių, o kai laikas ištesėti - nieko.

Balandžio 20 dieną (va, koks ironiškas sutapimas mąstant kaip taikliai jų Ad Bot’as demonetizuoja) išgirdome naują pažadą - tikisi peržiūrėti iki Birželio galo. Praktiškai mėnuo nuo dabar.

Taip pat buvo atskleista, kad kanalai su daugiau peržiūrų bus peržiūrėti greičiau nei kuklesni konkurentai. > We’re currently reviewing channels with the most views first, as the potential revenue is likely higher for those channels.

Tad belieka tikėtis, kad per ateinantį mėnesį ir tu išvysi tą širdžiai mielą eilutę

Congratulations! Your channel has been approved for monetization

Congratulations! Your channel has been approved for monetization

O tuo tarpu linkiu sėkmės ir toliau auginant auditoriją!

Beje, plačiau gali rasti šioje /r/youtube temoje. Bei diskutuodamas komentaruose.