Kaip pritraukti & išlaikyti žiūrovo dėmesį?

Padaryk savo filmukus dar įdomesnius! Montažo patarimai

Vienas didesnių iššūkių kuriant ir talpinant filmukus YouTube yra žiūrovo dėmesys. Kaip padaryti, kad jis žiūrėtų visą video, o ne išjungtų pradžioje - pasidalinsiu tiek iš žiūrovo pusės, tiek iš kūrėjo.

Pirmoji klaida tai triukšmingas ir be temos intro, kuris ne tik kad nesudomina, bet dar ir skatina praleisti šį įrašą. Intro iš kūrėjo perspektyvos yra brando kūrimo dalis, idealiai turėtų pristatyti arba vardą, arba kanalo turinį, užtrukti iki kelių sekundžių ir būtų patrauklus. Pats intro/brando kūrimas yra svarbus, tačiau ne ką mažiau svarbu yra to įgyvendinamas.

Tad kanalai, neturintys brando, o tai kone visi naujokai, turėtų išnaudoti pirmąsias vaizdo įrašo sekundes ne intro rodymui, bet žiūrovo sudominimui.

Idealiai pirmosiose sekundėse tau reikia pristatyti apie ką bus vaizdo įrašas, sudominti žiūrovą. Idealiausiai pateikiant savo geriausią įrašo dalį.

1 Pavyzdys

Štai keletas gerų pavyzdžių. Šiame per pirmąją minutę parodoma, ko tikėtis laidoje, pasitelkiant geriausius epizodus. Taip sudominama nuo pirmos akimirkos ir leidžia suprasti, apie ką bus. Po to intro ir tada pats turinys.

2 Pavyzdys

Prieš keletą metų buvau labai susidomėjęs žaidimu Rust, tad atradau keletą tos srities turinio kūrėjų, taigi ir šis pavyzdys iš tos operos. Atkreipk dėmesį ne tik į pradžią, kuri galbūt nėra pati pačiausia visgi funkciją atlieka, bet ir į miniatiūrą, kuri taip pat yra labai svarbi.

Dažnai prifilmuojame daug medžiagos ir montuodami norime parodyti viską. Realybė tokia, kad reikia iškarpyti tik pačias įdomiausias vietas. Įsivaizduok tai kaip vakarėlį.

Geriausia ateiti pavėlavus, kai veiksmas jau įgauna pagreitį, ir išeiti prieš problemoms prasidedant.

Taip ir montuok. Peržiūrėk, ką turi, ir rodyk, kas įdomiausia. Tačiau ne ką mažiau svarbu kurti ir parodyti istoriją, kratinys nors ir gerų epizodų nebus taip gerai, kaip istorija su gerais epizodais.

Ir paskutinis patarimas, kuriuo su tavimi dalinuosi šiame straipsny, tai montavimo stilius.

  • DARYK: Redaguok video atrinkdamas gerus ir nuoseklius epizodus.
  • VENK: Sumesti visus video į timeline ir apkarpyti pradžią, pabaigą.

Apkarpydami dažnai pasiduodam palikti dalis, kurios galbūt ir atrodo mums įdomios, bet nėra tokios svarbios žiūrovui. Juk šiais laikais kovojame dėl dėmesio, tad geriausias ginklas yra pateikti pačias įdomiausias dalis ir išlaikyti trumpesnį video (vietoj pusvalandžio, 10-15 min.)

Nebijok eksperimentuoti! Tiek montažo dalyje, tiek redagavimo stiliuje. Juk tai tavo kanalas ir tavo būdas.

O kalbant apie pabaigą nepamiršk išnaudoti YouTube siūlomų kortelių ir taip pritraukti žiūrovą žiūrėti sekantį tavo vaizdo įrašą.

Sėkmės montuojant!