YouTube pilnai naikina anotacijas

Jau 2019 metų Sausio vidury anotacijos bus pašalintos visam...

Galiausiai diena, kai anotacijos išnyks visam, jau žinoma ir ji ne už kalnų. Ta diena, YouTube pasirinkimu, tapo 2019 Sausio 15-ta.

YouTube pirmiausiai sustabdė naujų anotacijų kūrimą dar 2017 metų Gegužės mėnesį, taip skatindama turinio autorius pereiti prie kortelių (angl. cards) naudojimo. Tačiau valdymas buvo paliktas vaizdo įrašams, kurie turėjo anotacijas dar prieš sustabdymo laikotarpį.

Originalų pranešimą gali peržiūrėti čia.

Prieš keletą dienų YouTube papildė šį pranešimą atnaujinimu. Jame teigiama, kad visos anotacijos bus paslėptos ir pašalintos jau 15-tą dieną po naujų metų.

2019 m. sausio 15 d. nutrauksime esamų vaizdo įrašuose pateikiamų komentarų rodymą žiūrintiesiems. Visi esami vaizdo įrašuose pateikiami komentarai bus pašalinti.

Vaizdo įrašo anotacijų redagavimo langas taip pat buvo atnaujintas.

YouTube anotacijų redagavimo įspėjimas

YouTube anotacijų redagavimo įspėjimas

Truputi gaila, nes su anotacijomis buvo prigalvota išties kūrybingų dalykų, pavyzdžiui, greitas nušokimas į tam tikrą vietą įraše; peržiūrėjimas iš naujo; žiūrovo nukreipimas į grojaraštį. Taip autoriai galėjo padidinti interakciją su žiūrovu. Visa bėda, kad anotacijos buvo ribotos tai yra veikė tik kompiuterio naršyklėse…

Bet laikai sparčiai keičiasi, o kartu ir žiūrovų įpročiai. Dabar didžioji dauguma žiūrovų, įskaitant ir mane, ateina iš mobilių įrenginių. YouTube pasiūlė naujus dalykus kaip korteles (angl. cards) ar pabaigos korteles (angl. end cards). Pastarieji veikia visuose įrenginiuose. Jie jau buvo rekomenduojami 2017 metais ir, jei tu dar nenaudoji, pats laikas pradėti.

Tiesa, manau anotacijos galėtų išlikti senesniems įrašams. Juk tai dalis istorijos… O ką manai tu? Pasidalink savo nuomonę komentaruose. :)